Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Освітлення вибухонебезпечних зон

Освітлення у вибухонебезпечних зонах

Освітлення у вибухонебезпечних зонах - особливий вид освітлення, що знайшов своє застосування у багатьох галузях промисловості: текстильній, хімічній, галузях, що займаються видобутком і переробкою нафти, газу, обробкою дерева та інших. Використання в них легкозаймистих речовин і сумішей створюють сприятливі умови для вибухів і загорянь. Саме тому до електрообладнання, використовуваного на таких виробництвах, пред'являються свої особливі вимоги. Ці норми закріплені в різних відповідних документах.

Враховуючи клас вибухо - і пожежонебезпеки приміщення рекомендується застосувати вибухозахищені світильники різних типів, що мають конкретний рівень захисту для конкретної ситуації. Невідповідність світлового обладнання цим вимогам або їх розміщення у важкодоступних місцях, що ускладнюватиме контроль над ними, підвищуватиме виникнення небезпечних ситуацій.

Враховуючи усе вище згадане, проект освітлення у вибухонебезпечних приміщеннях повинен строго враховувати специфіку підприємства, особливості технологічних процесів і властивості використовуваних горючих речовин, а також реально оцінювати рівень небезпеки.

Кожне поважаюче себе підприємство дозволить собі понести певні матеріальні витрати на придбання відповідного світлового обладнання і складні електромонтажні роботи, адже безпека - понад усе. Крім того, така інвестиція у будь-якому випадку виправдана, адже витрати на освітлення стануть набагато нижчими від тих втрат, які доведеться понести в разі вибуху або пожежі та ліквідації їх наслідків.

Освітлення вибухонебезпечних зон

Класифікація вибухозахищеного світлового обладнання

Вибухонебезпечність зони обумовлюється ймовірністю скупчення там газо-паро-пилоповітряних з'єднань зі здатністю вибухати при контакті з джерелом запалювання. А небезпека виникнення пожежі обумовлена, відповідно, зберіганням і використанням в ньому різних горючих сумішей і речовин. Згідно світлотехнічних вимог, що допускають застосування тих чи інших видів обладнання для освітлення у вибухонебезпечних приміщеннях, світильники ділять на 3 класи за рівнем захисту від вибуху:

  • 2-обладнання високої надійності, що гарантується лише при штатному режимі роботи;
  • 1-обладнання, захищене від вибуху при нормальній роботі і в разі деяких пошкоджень;
  • 0 - абсолютно вибухобезпечні прилади зі спеціальними засобами захисту від вибуху.

Вибухозахищені світильники, що використовуються у вибухонебезпечних приміщеннях, можуть мати додаткові види захисту: водонепроникну оболонку, іскробезпечний електричний ланцюг, масляне або кварцове заповнення оболонки, контроль джерела займання, захист оболонкою від пилових небезпечних середовищ тощо.

Усі моменти, перераховані вище, дають гарантію безпроблемного функціонування джерел світла в зонах, будівлях, приміщеннях, де можливе виникнення пожежі або вибуху.

Вибір світильників для освітлення у вибухонебезпечних зонах

При підборі освітлення у вибухонебезпечних приміщеннях необхідно враховувати те, що посилені заходи захисту (сітки, решітки, міцні скла) погано позначаються на визначальних параметрах світлового потоку: знижують ККД, зменшують потужність. Щоб уникнути втрати ефективності освітлення потрібно ретельно підходити до вибору відповідних світильників.

Залежно від класу вибухо - або пожежонебезпечної зони, для якої підбирається обладнання, воно повинно мати певний мінімальний ступінь захисту.

Наприклад, для приміщень КЛАСІВ B-II і B-IIa потрібна установка світильників з підвищеною надійністю, а для зони B-I – з максимальною вибухобезпечністю.

Також часто виникає потреба у переносних засобах освітлення, зазвичай у важкодоступних місцях. Тут варто пам'ятати, що  переносні світильники в пожежонебезпечних зонах будь-якого класу повинні мати ступінь захисту не менше ІР54; скляні ковпаки повинні бути захищені металевою сіткою.

Грамотний підбір ламп, прожекторів і світильників для освітлення у вибухонебезпечних приміщеннях – гарантія повної захищеності від виникнення критичних ситуацій.

Корпорація "ВАТРА” - лідер з виробництва світлотехніки в Україні та країнах СНД, пропонує широкий асортимент вибухозахищеного обладнання для освітлення вибухонебезпечних зон різних класів. У нас ви знайдете: світильники різних потужностей, з різними джерелами світла, різних груп і температурних класів, що дає можливість замовнику комплексно вирішити всі питання освітлення.

Ми пропонуємо: світильники з газорозрядними лампами; потужні світильники для високих приміщень(до 12 метрів); лінійні люмінесцентні вибухозахищені світильники; вибузахищені світлодіодні світильники (єдині в Україні); вибухозахищені прожектори та ін.

Крім того, "ВАТРА” - єдиний в Україні виробник, що виготовляє вибухобезпечні світильники групи І, для освітлення шахт і рудників з рівнем вибухозахисту РВЕхdI.

Звертайтесь до нас, і наші спеціалісти із розроблять для Вас індивідуальний проект освітлення вибухонебезпечним зон, враховуючи усі норми та Ваші побажання!

Зверніть увагу на наші світильники, які можуть бути використані для освітлення вибухонебезпечних зон класу 1:

Світильник ДО76ВЕх (1EX) для освітлення вибухонебезпечних зон Світильник ДСП11ВЕх для освітлення пожежонебезпечних зон Вибухозахищений світлодіодний світильник ДСП21ВЕх
Світильник ДО76ВЕх (1EX) Світильник ДСП11ВЕх Світильник ДСП21ВЕХ
     
Світильник ДСП19УЕх для загального освітлення вибухонебезпечних зон Вибухозахищений світлодіодний світильник ДСП18ВЕх Прожектор ДСП18УЕх, ЛСП18УЕх (аварійний) для забезпечення безперебійного освітлення вибухонебезпечних зон
Світильник ДСП19УЕх Світильник ДСП18ВЕх Прожектор ДСП18УЕх, ЛСП18УЕх (аварійний)
     

Світильники для освітлення вибухонебезпечних зон класу 2:

 

Вибухозахищений світлодіодний світильник рівня захисту 2Ехn Вибухозахищений світлодіодний світильник для освітлення вибухонебезпечної зони світлодіодний світильник для аварійного освітлення вибухонебезпечних зон
Світильник ДСП23В2Ех Світильник ДСП57У2Ех Світильник ДСП59У2Ех
     
Світильник ДСП56У2Ех для аварійного освітлення вибухонебезпечної зони Світильник ДО74У2Ex для освітлення вибухонебезпечної зони класу 2 Світильник ДБП59В2Ех для загального освітлення та підсвічування
Світильник ДСП56У2Ех Світильник ДО74У2Ex Світильник ДБП59В2Ех
     
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×