Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Освітлення деревообробного цеху

На деревообробних підприємствах з особливою увагою підходять до освітлення приміщень. При складанні плану робіт враховують як зручність користування освітлювальними приладами, так і безпеку прокладання кабелів, інших елементів системи.

Що потрібно враховувати

Освітлення проектується, а світильники встановлюються з урахуванням комфорту та безпеки працівників. Завдяки цьому зменшується ризик травматизації, дотримуються правил охорони праці. На деревообробному підприємстві виконується багато робіт одночасно і на одній площі. Це потрібно враховувати, щоб продумати для кожної зони однаково якісне освітлення.

Тому основна система освітлення в деревообробному цеху доповнюється світильниками, які мають достатній рівень захисту. Відповідно до європейських стандартів EN-12464-1, у виробничих приміщеннях деревообробного цеху освітлення має відповідати 500 Лк.

Показник піднімають до 750 Лк, якщо в цеху виконується:

  • лакування;
  • шліфування;
  • мозаїчні та інкрустаційні роботи.

Якщо в цеху проводяться роботи з контролю, рівень освітленості має бути 1000 Лк.

Для безпеки та зручності переміщення людей потрібно створити рівномірне освітлення у всьому просторі цеху.

Освітлення деревообробного цеху, заводу, підприємства

Проектуючи систему в деревообробному цеху, необхідно уникати стробоскопічного ефекту при увімкнених світильниках. Тоді у співробітника не виникне ілюзія вимкненого інструменту (хоча насправді він працює) і вдасться уникнути отримання серйозних травм. Стробоскопічний ефект є найбільш небезпечним, коли на підприємстві використовуються інструменти, що обертаються. Його можна позбутися завдяки застосуванню електронного пускорегулюючого обладнання.

Види та розташування світильників

Щоб дотриматися всіх правил і стандартів, оптимально встановлювати стельові або трубчасті світильники. Підбирати потрібно вироби з прямим випромінюванням та великим радіусом розподілу світлових променів. Якщо висота стель у приміщенні становить понад 6 м, підійдуть підвісні світильники.

Робочі зони з великим скупченням пилу вимагають підбору світильників з пиловологозахистом IP54 або IP65. Важливо правильно використовувати природне світло. Наприклад, у приміщенні, де є великі вікна, робочі столи розташовують під прямим кутом до них. Розпилювання, фрезерування, висвердлювання майстри повинні виконувати під світильником, встановленим на стелі. При цьому світло повинне падати з лівого боку і по траєкторії погляду працівника. Тоді немає різких тіней, а хороша видимість гарантована.

Наші фахівці готові виїхати на Ваше виробництво, щоб на місці оцінити масштаби робіт та обладнання. Великий досвід роботи дозволяє нашим співробітникам зробити підбір та монтаж освітлення виробничих приміщень з урахуванням внутрішнього планування та наявності електричних мереж.

Компанія "Ватра-Захід" чудово справилась з освітленням для складських приміщень виробництва "Єврошпон-Смига". Ми встановили правильні світильники, за рахунок чого знизили енерговитрати на освітлення, а також домоглися рівномірної освітленості всього приміщення.

Зверніть увагу на наші світильники, які успішно використовуються для освітлення деревообробних цехів, виробництв:

Світильник ДПП07В для освітлення деревообробного цеху Світильник ДПП09У, ЛПП09У для освітлення деревообробного виробництва Світильник ДСП46У для освітлення деревообробних цехів
Світильник ДПП07В Світильник ДПП09У, ЛПП09У Світильник ДСП46У
Світильник ДСП65В для освітлення деревообробного заводу Світильник ДПП28У Market LED для деревообробного цеху Світильник ДСО06В для цехів деревообробного призначення
Світильник ДСП65В Світильник ДПП28У Market LED Світильник ДСО06В
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×