Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Освітлення підземних гірничих виробок

Раціональне освітлення гірничих виробок є важливим для створення нормальних умов праці. Правильно виконане освітлення знижує втомлюваність робітників та сприяє підвищенню продуктивності та безпеки праці. Недостатня освітленість відкритих та підземних виробок призводить до травматизму та аварій. 

Освітлювальні прилади підземних гірничих виробок бувають:

  1. стаціонарні, що діють протягом усього терміну служби виробітку.
  2. напівстаціонарні, які у міру просування вибою можуть переміщатися.
  3. місцеві, при яких освітлювальна установка монтується на гірничопрохідних машинах та механізмах. До них пред'являються найбільш жорсткі вимоги безпеки.
  4. переносні та індивідуальні, які входять до обов'язкового спорядження кожного шахтаря. Без них спуск у шахту, пересування людей по виробках та виконання робіт заборонено. 

Освітлення підземних гірничих виробок, освітлення підземних гірничих розробок

На поверхні шахти або кар'єру повинні постійно освітлюватись усі робочі місця, приймальні майданчики біля стовбура, сходи, проходи для людей та приміщення з електротехнічними установками, склади та відвальні шляхи.

Світильники, підключені до електричної мережі, повинні постійно освітлювати:

  • навколостовбурні двори, машинні камери, майстерні, електровозні депо, медпункти, склади вибухових матеріалів, головні та допоміжні гірничі виробки, якими здійснюється пересування людей та транспортування вантажів, розвантажувальні та вантажні майданчики;
  • робочі майданчики уступів, борти кар'єрів, залізничні колії та автодороги, пункти розвантаження та перевантаження гірської маси, сходи на укосах уступів.

Освітлювальні прилади за потужністю можуть бути двох типів:

  • світильники для ближньої дії на відстань 20-30 м;
  • прожектори на відстань до 200 м. 

Найкращий варіант для освітлення підземних гірничих виробок – світлодіодні світильники. Низька напруга живлення світлодіодів є головною перевагою LED світильників для рудників, оскільки саме висока напруга електричної мережі є найчастішою причиною аварійних ситуацій.

З інших переваг світлодіодних джерел світла відзначимо низький коефіцієнт пульсації (не повинен перевищувати 20%), відсутність стробоскопічного ефекту та високу надійність світильників, що відповідає нормативним вимогам до освітлювальних приладів для гірничих виробок.

Висока енергоефективність світлодіодних джерел світла є додатковим фактором рентабельності шахт, хоча результуюча потужність системи освітлення на тлі споживання гірничопрохідних машин не є визначальною величиною.

 Зверніть увагу на наші світильники для підземних гірничих виробок:

Вибухозахищений світлодіодний прожектор ДО76ВЕх (1EX) Світильник ЛСР01 з СДЛ (LED) рудниковий вибухобезпечний світлодіодний Світильник ДСР19У вибухонебезпечний Світильник ФСР20У/ДСР20У для рудників та шахт
Світильник ДО76ВЕх (1EX) Світильник ЛСР01 з СДЛ (LED) Світильник ДСР19У Світильник ФСР20У/ДСР20У

 

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×