Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Освітлення автомобільної мийки (автомийки)

Проблема освітлення автомийок

Освітлення автомийок, яке на перший погляд здається простим завданням, в процесі свого створення виявляється досить складним. Ці складнощі пов'язані з цілим рядом несприятливих факторів. Основне завдання - облаштувати хороше освітлення в умовах 100% вологості.

Крім того, що світильник повинен бути добре захищений від вологи, потрібно створити умови неможливості розгерметизації світильника або підвідних проводів. Обрив проводу, розбите скло чи зруйнований корпус світильника несуть в собі величезну небезпеку ураження працівника автомийки електричним струмом.

Ще одна з важливих проблем - проблема появи конденсату на розсіюючому склі світлодіодного світильника і як наслідок погіршення освітленості приміщення, або території автомийки, якщо автомийка відкритого типу.

Використання вологозахищених світильників для автомийки допомагає впоратися із виникаючими проблемами та економічно організувати виправдане освітленняавтомобільних мийок з необхідним ступенем його безпеки.

Освітлення автомобільної мийки фото

Завдання освітлення автомийок

Завдання, які стоять при організації освітлення автомобільної мийки, пов'язані,насамперед, зі специфікою її роботи - високою вологістю, наявністю агресивних середовищ і цілодобовим режимом роботи.

Основні завдання процесу:

  • створення достатнього і комфортного рівня освітленості (рівень рекомендується не менше 150 люкс (бажано 300-500), а в місцях полірування не менше 750 люкс);
  • цілодобова робота, що полягає у постійному споживанні електроенергії, яка виводить на перший план економічні параметри системи;
  • безпечне освітлення (світло повинне бути не тільки комфортним, але і безпечним з точки зору захисту від ураження електричним струмом та забезпечення технологічних процесів).

Вимоги до світильників на автомийках

Освітлення автомобільної мийки (автомийки)

Згідно з санітарними нормами, автомийки належать до типу приміщень, що містять значну кількість парів шкідливих речовин, які при зіткненні з вологою утворюють слабо агресивне середовище. З метою захисту від цього та інших факторів, до приладів освітлення пред'являються наступні вимоги:

  • ступінь захисту світильника від пилу і вологи повинні бути не нижче IP65;
  • механічна міцність світильників - їх стійкість при впливі сторонніх предметів (шланги, мийні пістолети, інше обладнання);
  • відповідність світильника 1-му класу захисту від уражень електричним струмом;
  • відсутність сліпучих ефектів, що досягається застосуванням непрозорих розсіювачів світла з монолітних матеріалів;
  • для чистки салону часто використовуються переносні світильники з напругою не вище 50 вольт. Для цієї ж мети рекомендуються настінні світильники з вузлом повороту джерела світла.

Щодо організації якісного сервісу, варто також згадати вимоги щодо освітлення, які стосуються зони приймання та полірування. Вони дещо відрізняються. Крім зазначеного раніше рівня освітленості в 750 люкс, в цих зонах повинні враховуватися наступні параметри: коефіцієнт нерівномірності освітленості; індекс передачі кольору; коефіцієнт пульсації джерел світла; узагальнений показник дискомфорту.

Висновок: у всіх зонах автомийки необхідні освітлювальні прилади, які стійкі до впливу вологи, гарячої пари, мають відмінний електричний захист, виготовлені зі стійких матеріалів, енергоекономні. Прекрасний варіант - промислове світлодіодне освітлення, спроектоване фахівцями. 

Спеціалісти компанії "Ватра" в найкоротші терміни розроблять відповідний проект освітлення автомобільної мийки (автомийки), дотримуючись усіх норм та рекомендацій та допоможуть втілити його в життя.

 

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×