Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Розшифровка ступеня захисту (IP) і класу антивандального захисту (IK)

У характеристиках обладнання часто зустрічається такий параметр, як ступінь захисту оболонки (Ingress Protection Rating). Він може також називатися "пиловологозахисту", "Пилевлагоустойчівость" або позначатися іншими синонімами. В скороченому варіанті клас захисту оболонки знаком практично всім - це абревіатура IP і дві цифри після неї: IP44, IP66, IP67 і т. Д. Перша цифра позначає ступінь захисту від пилу, друга - захист від води.

Таблиця 1

Публікуємо інфографіку, яка пояснює різницю між різними класами захисту.

таблица 2

Примітки:

 • Захист від води класу 3, по суті, означає захист від дощу.
 • Захист класу 7 передбачає, що навіть якщо під час короткочасного занурення в пристрій потрапить вода, це не завадить його роботі.
 • Захист класу 8 передбачає, що пристрій буде працювати в повністю зануреному стані тривалий час.
 • Якщо замість будь-якої з цифр пишеться X - це означає, що захист від даного впливу не тестувалася.

Що означають літери?

Крім цифр, позначення ступеня захисту іноді може містити також і букви англійського алфавіту. Використовується така додаткове маркування в двох випадках:

* Перші 4 букви - A, B, C, D - призначені для відображення рівня захисту людини від дотику до небезпечних частин обладнання:

 • тильною стороною руки (A);
 • пальцем (B);
 • інструментом (C);
 • проводом (D).

Вони використовуються в двох випадках:

 • коли ступінь захисту від проникнення твердих частинок взагалі не визначалася, замість неї стоїть X, але потрібно відобразити рівень захисту від дотику до небезпечних частин обладнання;
 • коли ступінь захисту від проникнення твердих частинок визначено на порівняно низькому рівні (1, 2, 3), але при цьому ступінь захисту від дотику до небезпечних частин її перевершує.

Наприклад, пристрій має загальний клас захисту корпусу від проникнення частинок - 2. Це означає, грубо кажучи, що під корпус не може потрапити об'єкт товщиною з палець або більше. Однак небезпечні частини обладнання захищені додатково так, що до них неможливо доторкнутися нічим, крупніше жала викрутки (клас C). У цьому випадку повне позначення ступеня захисту отримує додаткову букву C, так як ступінь захисту від дотиків до небезпечних частин вище, ніж загальний захист корпусу від проникнення.

* Другі 4 букви - H, M, S, W - призначені для допоміжного маркування таких особливостей обладнання як:

 • приналежність до високовольтної апаратури (H);
 • тестування рівня захисту від води (друга цифра в маркуванні IP) при працюючому пристрої (M);
 • тестування рівня захисту від води при непрацюючому пристрої (S);
 • наявність захисту від різних погодних умов (W).

Клас антивандального захисту - IK

Крім класифікації ступенів захисту обладнання від пилу і води, існують також стандарти захисту корпусу від механічного впливу. Цей захист позначається за допомогою коду IK. У характеристиках і описах її найчастіше називають антивандальним.

У класифікації антивандального захисту різниця між класами - у величині енергії удару (в джоулях), що прикладається для впливу. Вона складається з ваги молотка і висоти, з якої здійснюється удар, також в стандартах обумовлюються додаткові умови тестування: матеріал, з якого виготовлений молоток, його тип і т. д.

Клас антивандального захисту

Таким чином, якщо ви сумніваєтеся в точності опису стійкості обладнання до впливу води та пилу (маркетологи іноді можуть застосовувати неточні і перебільшені формулювання характеристик), просто подивіться на характеристику ступеня захисту.

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×