Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Освітлення лікарень, медичних установ, закладів

Світлодіодне освітлення лікарень та медичних установ

Хороше освітлення відіграє важливу роль у медицині. Воно впливає як на самопочуття пацієнтів медичного закладу, так і на здатність персоналу надавати відповідний рівень обслуговування.

Світлодіодне освітлення – відмінний вибір для медичних установ! Крім того, що воно повністю екологічне, то ще й здатне поліпшити лікарняне середовище, заощадити на електроенергії та підвищити ефективність роботи.

Світлодіодне освітлення лікарень

Вимоги до системи освітлення медичних закладів

Лікарні, поліклініки, реабілітаційні центри та решта установ медичного спрямування повинні не тільки оздоровлювати пацієнтів, а й вживати відповідний комплекс заходів для підтримки нормального здоров'я людини і профілактики хвороб. Саме тому,  питання забезпечення подібних закладів усім необхідним регулюється суворими нормативами, що включають в себе гігієнічні, технічні та санітарно-епідеміологічні стандарти. Стосуються вони і освітлювальних приладів.

Загальні вимоги до медичного освітлення:

  • штучне освітлення повинно максимально поєднуватися з природним;
  • робочий стіл медичного персоналу та місця огляду пацієнтів повинні комплектуватися додатковими приладами освітлення;
  • висота джерел додаткового освітлення має становити від 1,7 метра від рівня підлоги;
  • в обов'язковому порядку всі внутрішні приміщення повинні бути обладнані джерелами нічного освітлення і підсвічуванням евакуаційних виходів;
  • кабінети, палати комплектуються ультрафіолетовими світильниками для санації повітря;
  • при організації освітлення необхідно дотримуватися всіх вимог нормативно-технічної та юридичної документації.

Освітлення в приміщеннях медичних установ здійснюється з допомогою природних і штучних джерел світла. Не важко здогадатись, що такими джерелами є вікна і світильники. Останні можуть бути мобільними (переносними) і стаціонарними, які в свою чергу поділяються на стельові і настінні.

Одним з важливих вимог до освітлення медичних установ є забезпечення його комфортності для пацієнтів і персоналу: плями підвищеної яскравості (джерела світла і блискучі частини світильників) не повинні потрапляти в поле зору хворих, що знаходяться в горизонтальному (лежачому) положенні.

У випадку з природним освітленням, ця умова виконується при проектуванні віконних прорізів.

У випадку зі штучними світильниками - застосовуються спеціальні схеми розподілу світла.

Освітлення медичних установ

Потік світла має бути спрямований на стелю, вниз і в центр приміщення. Зона узголів'я ліжок при цьому має бути найменш освітленою. Подібна схема рекомендується для усіх палат, за винятком післяопераційних, дитячих і психіатричних відділень.

Загальне освітлення здійснюється за допомогою світильників, розташованим на стелі або стінах приміщення рівномірно або локалізовано. Рівномірне розташування застосовується в кабінетах лікарів, процедурних і т. п. Світильники загального локалізованого освітлення застосовуються там, де потрібна краща освітленість окремих ділянок.

До хірургічних приміщень пред'являються особливі вимоги. Освітлення реанімаційних, перев'язувальних, протишокових палат повинно проводитися світильниками загального освітлення, що забезпечують освітленість не менше 150 ЛК. В операційних системах світильники цього типу повинні забезпечувати освітленість 200-500 ЛК. У всіх приміщеннях хірургічного відділення повинні бути встановлені джерела штучного світла: системи загального і місцевого освітлення, приліжкові та нічні світильники, а також установки для ультрафіолетового освітлення, що відповідають за санацію повітря.

Крім природного і штучного освітлення, медичні установи повинні обов'язково мати системи аварійного освітлення.

Отже, правильно підібраний склад і характеристики обладнання в системі освітлення – гарантія не тільки ефективності та комфорту, а й економічної вигоди монтажу, експлуатації та обслуговування освітлювальних пристроїв. Досягти оптимальних показників можна, якщо звернутися до фахівців, які мають достатній досвід в питаннях організації освітлення медичних установ.

Пропонуємо розробку індивідуальних проектів освітлення лікарень та медичних установ з урахуванням усіх норм та побажань. Звертайтесь!

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×