Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Карта світлокліматичного районування території України

4 нових зони світлового клімату в Україні: Тернопіль увійшов до першої

Оновлені Державні будівельні норми (ДБН) щодо природного та штучного освітлення вступили в дію  28 лютого 2019 року. Відповідно до них територію України поділено за світловим кліматом на 4 зони (раніше було 2). Таке зонування дасть змогу проводити більш точні розрахунки під час проектування будівель і вираховування мінімальної площі вікон, яка необхідна для покращення інсоляції та підвищення комфорту приміщень. Згідно теперішніх ДБН Тернопільщина увійшла до І світлокліматичної зони.

Тепер, для розрахунку потрібного рівня природного освітлення в приміщеннях, для кожної області України будуть використовуватися відповідні дані світлового клімату. Вище вже згадувалося, що до цього часу Україна була поділена лише на 2 зони. До першої входили Одеська область і АР Крим, до другої — решта областей. Такий поділ був не зовсім зручним. Тому карту світлокліматичного районування значно конкретизували і розширили до 4 зон.

Отже, нові світлокліматичні зони виглядають тепер так:

  • I зона – області: Тернопільська, Хмельницька, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Житомирська;
  • ІІ зона – області: Київська, Черкаська, Чернівецька, Закарпатська, Вінницька, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська;
  • ІІІ зона – області: Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Кіровоградська;
  • IV зона – АР Крим, області: Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька.

Карта світлокліматичного районування території України

Нові Державні будівельні норми розроблено як альтернативу тим, що діяли з 2006 року. Їх дотримання є обов’язковим під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

ДБН від 28 лютого 2019 поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×