Поставки світлотехніки і електроінсталяціі

Класи електрозахисту

Класи електрозахисту — система умовних позначень способів і ступеня забезпечення електричної безпеки при користуванні електричним обладнанням.

Виділяють чотири класи захисту: 0, I, II та III.

Клас 0 — обладнання, в якому захист від ураження електричним струмом забезпечується основною ізоляцією, при цьому відсутнє електричне з'єднання відкритих провідних частин, якщо такі є, з захисним провідником стаціонарної проводки. При пробої основної ізоляції захист повинен забезпечуватися навколишнім середовищем (повітря, ізоляція підлоги і т. п.).

Клас I — обладнання, в якому захист від ураження електричним струмом забезпечується основною ізоляцією і з'єднання відкритих провідних частин, доступних для дотику, з захисним провідником стаціонарної проводки. У цьому випадку відкриті провідні частини, доступні дотику, не можуть опинитися під напругою при пошкодженні ізоляції після спрацьовування відповідного захисту. У обладнання, призначеного для використання з гнучким кабелем, до цих засобів належить захисний провідник, який є частиною гнучкого кабелю.

Клас II — обладнання, в якому захист від ураження електричним струмом забезпечується застосуванням подвійної або посиленої ізоляції. У приладах класу II відсутні засоби захисного заземлення і захисні властивості навколишнього середовища не використовуються в якості заходів забезпечення безпеки. У деяких спеціальних випадках (наприклад, для вхідних клем електронного обладнання) в обладнанні класу II може бути передбачене захисний опір, якщо він необхідний і його застосування не призводить до зниження рівня безпеки.

Обладнання даного класу може бути забезпечене засобами для забезпечення постійного контролю цілісності захисних ланцюгів за умови, що ці засоби складають невід'ємну частину обладнання та ізольовані від доступних поверхонь у відповідності з вимогами, що пред'являються до обладнання класу II. У деяких випадках необхідно розрізняти обладнання класу II «повністю ізольоване» та обладнання «з металевою оболонкою». Обладнання класу II з металевою оболонкою може бути забезпечене засобами для з'єднання оболонки з провідником вирівнювання потенціалу, тільки якщо ця вимога передбачено стандартом на відповідне обладнання.

Клас III — обладнання, в якому захист від ураження електричним струмом побудований на живленні від джерела безпечної наднизької напруги і в якому не виникають напруги вище за безпечну наднизьку напругу. В устаткуванні класу III не повинно бути заземлюючого затискача. Обладнання класу III з металевою оболонкою допускається постачати засобами для з'єднання оболонки з провідником вирівнювання потенціалу за умови, що ця вимога передбачена стандартом на відповідне обладнання. Обладнання класу III допускається забезпечувати пристроєм заземлення у функціональних цілях, що відрізняються від пристрою заземлення, застосовуваного в захисних цілях, за умови, що це вимога передбачено стандартом на відповідне обладнання.

Електрична вилка, що відповідає класу 0 електрозахисту
Електрична вилка, що відповідає класу 0 електрозахисту Електрична вилка із контактом для заземлення (клас I)
Електрична вилка за класом захисту II (з подвійною ізоляцією) Електрична вилка виконана за класом захисту III
Електрична вилка за класом захисту II (з подвійною ізоляцією) Електрична вилка виконана за класом захисту III

 

Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
Область:*
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемося з вами в найкоротші терміни
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×